Skontaktuj się z nami

IX Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych ,,Z Kijkami Po Wielkopolskim Parku Narodowym”

IX Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych ,,Z Kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”.

Piątkowy poranek 20 października 2023r.  uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej: Paweł Paciorkowski i Tomasz Bałasz z terapeutką panią Anią Dominiak po raz kolejny wzięło udział w IX Wielkopolskim Rajdzie Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych.

,,Z Kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym” w Mosinie. Organizatorem był Specjalny  Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie.

Tegoroczny rajd odbywał się w kategorii nordic walking w dystansie 13 km. Rozpoczęliśmy zawody od powitania i rozgrzewki. Grupa prowadzona była przez przewodniczki. Z kijkami poznawaliśmy walory przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego, promowaliśmy zdrowy styl życia i aktywność ruchową. Podczas rajdu nawiązywaliśmy również  kontakty z pozostałymi  zawodnikami.

Uczestnicy IX Wielkopolskiego Rajdu Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych po przekroczeniu mety otrzymali pamiątkowe medale i gratulacje ukończenia rajdu nordic walking na dystansie 13 km. Następnie przy porcji zupy i pieczonej kiełbasie przy ognisku uczestnicy wymieniali swoje wrażenia i doświadczenia z trasy rajdu. Umawiali się na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Żegnając się słowami ,,do zobaczenia’’!

Artykuł przygotowała: pracownia krawiecka