Skontaktuj się z nami

Jubileusz 20-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim

W środę 11 października 2023 roku o godzinie 11.00 w Hotelu Reśliński w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Jubileusz 20 – lecia działalności naszego Warsztatu. Trudno nam uwierzyć, że placówka do której codziennie z radością przychodzimy ma już tak długą historie.  

Na naszej uroczystości nie mogło zabraknąć ważnych dla nas gości – osób które wspierały
i wspierają funkcjonowanie naszej placówki oraz nas samych . Wśród zaproszonych osób znaleźli się: p. Mariusz Zgaiński – Starosta Grodziski, p. Piotr Hojan – Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, p. Alina Brychcy- Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło Grodzisk Wielkopolski, p. Agnieszka Brambor- Nolka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim, p. Wanda Śron – przyjaciółka i duchowy przewodnik  oraz p. Alina Kachlicka – honorowy członek PSONI Koło Grodzisk Wlkp.

Na naszą uroczystość przybyli również przedstawiciele placówek z którymi współpracujemy: WTZ w Wolsztynie, WTZ w Rakoniewicach, WTZ w Kościanie, ŚDS w Wielichowie, ŚDS w Sielinku.
Z dużą radością przywitaliśmy również byłe przewodniczące Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Grodzisku Wielkopolskim : p. Danutę Przydrygę, p. Annę Hoffman, p. Annę Kleczyńską.
Wspólnie z nami świętowały również byłe panie kierownik WTZ : p. Agnieszka Brambor- Nolka, p. Joanna Michalak , p. Magdalena Flisiewicz oraz przedstawiciele zarządu naszego Stowarzyszenia: p. Mieczysława Witek, p. Magdalena Solarska- Dobraś oraz p. Szymon Gmerek.

            Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przybyłych gości,  wśród których najogromniejsze brawa otrzymali rodzice i uczestnicy warsztatu , następnie staropolskim szlacheckim zwyczajem uczestnicy wraz z paniami terapeutkami odtańczyli poloneza.
 Pani Joanna Rybicka oraz pan Sławomir Pakuła- konferansjerzy uroczystości w imieniu całej społeczności warsztatowej,  podziękowali przedstawicielom,  zwłaszcza grodziskich samorządów i za dotychczasową pomoc,  umożliwiającą codzienne funkcjonowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością .

Również w naszą stronę skierowane zostały życzenia i słowa uznania

„Z perspektywy 20 lat trudno jest sobie wyobrazić, żeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku nie było. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają, że stały się drugim domem dla wszystkich uczestników. Warsztaty Terapii Zajęciowej integrują, uczą, często też bawią, ale też rozwijają i integrują. Chcę wyrazić ogromne słowa uznania i szacunku za waszą działalność

– mówił pan starosta Mariusz Zgaiński.

Wśród wspomnień wielu zaproszonych gości nie brakowało ciepłych słów , powrotów do czasu kiedy nasz warsztat powstał, oraz życzeń rozwoju i dalszych sukcesów w pracy z osobami z niepełnosprawnością .

            Na zakończenie oficjalnej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy fotograficznej , której bohaterami byli nasi uczestnicy oraz  zaprezentowany został film przygotowany z pomocą p. Gracji Stryszak,  który z przymrużeniem oka ukazywał naszą codzienność.